Jakie premiery samochodów szykują koncerny na 2021?

Jakie premiery samochodów szykują koncerny na 2021?

Chociaż świat idzie w kierunku elektryków i hybryd, to nie wszystkie nowe samochody nimi są. Polacy wciąż chętnie kupują samochody używane, bo te nowe niestety zdrożały. Są teraz wyprzedaże rocznika 2020, ale i tak cena transakcyjna jest podobna do tej normalnej z przed podwyżek. Wszyscy musimy jakoś z tym żyć.

W samochodach nowych pojawiają się ulepszone wersje silnikowe👀 i często do auta wkładany jest akumulator z rekuperacją, czyli odzyskiwaniem energii podczas hamowania. To pozwala już niektórym producentom na reklamowanie się, że mają samochód hybrydowy. Zużywa on nawet kilkanaście procent mniej paliwa.

Hmmm, no ok👊. Zawsze to mniejsze zużycie paliwa i tzw. ślad węglowy. Samochód jest bardziej eko.

Coraz częściej doskwiera nam norma spalania WLTP i Temp 6d💚. Za niedługo, może już za 10 lat, nie będzie można  produkować silników benzynowych lub diesla, bo nie spełnią one surowych norm emisji CO2, które będą niższe o 50% od tych które znamy dziś. Wydaje się to niemożliwe.

Poniżej przygotowałem w prostej tabeli nowości na rok 2021. Znajdziesz tu premiery samochodów, które już pojawiły na rynku jako nowe modele w końcówce 2020, lub część z nich jest po faceliftingu. Są tam też świeżutkie informacje na temat nowości w obecnym roku.

Miłej lektury.

Leave a Comment

Scroll to Top