#25 Jakie opony zimowe kupić?

Jest 16 października i ciepło. Wiemy, że taka aura raczej nie wskazuje na myślenie o wymianie i zakupie opon.
Ale uwierz, że to już ostatnie momenty aby podjąć decyzje. Aktualne testy znajdziesz na fanpage
Już czas na zakup i wymianę opon na zimowe lub całoroczne – jeśli wolisz, bo potem będzie pośpiech i możesz dokonać wtedy złego wyboru. Oczywiście trzeba będzie czekać w  kolejce na serwisach.
Opony całoroczne sprzedają się coraz lepiej. Jeszcze w ubiegłym roku część producentów negowała potrzebę produkowania takich opon ale dziś ci sami już mają je w ofercie, taki to biznes, w końcu oczekiwania konsumenta wykreowały taką potrzebę i każdy producent powinien mieć w ofercie takie opony.
Ale do rzeczy.
Na ten sezon czeka na Ciebie kilka nowości które z pewnością są ciekawymi propozycjami.
1. Nexen-Korea
Rzeżba bieżnika WH21 na pewno spodoba się wszystkim osobom, wrażliwym na ładny design. To nie wszystko, ten koreański producent kontynuuje światową ekspansję i jego opony w tak niskiej cenie znajdziesz nawet w Porsche, ale tez popularnej u nas Skodzie.
2. Sumitomo- Japonia
Bieżnik WT200 to sprawdzona propozycja występująca również w marce Falken(grupa Sumitomo jest jej właścicielem w swoim portfolio mają   również Dunlopa).
Opony letnie testowałem osobiście, nie mam zastrzeżeń, jak za tę cenę i jakość to opony warte uwagi i naprawdę rozsądny wybór, aha i dodają darmowe ubezpieczenie na przypadkowe uszkodzenia na 12 miesięcy- to ważne (moi sąsiedzi dość często uszkadzają opony to coś dla nich).
Fot. WT200 – bieżnik występuje również we Falken HS449
3. Cooper -USA
Ten amerykański producent specjalizujący się w gamie opon 4×4, ma też dobre zimówki i całoroczne do samochodów osobowych.

Cooper Discoverer All Season– opona całoroczna -foto poniżej.
Należy ona do gamy opon całorocznych, która mocno się rozwija w ostatnich miesiącach, na zachodzie sprzedaż opon całorocznych sięga już prawie 20%, u nas dopiero w granicach 6%. Zainteresowanie tą marka opon w wersji całorocznej w Polsce rośnie – jest ona doskonałym uzupełnieniem oferty każdego serwisu.Fot. opona zimowa  WM-SA2+

 

4. Roadmarch – opony chińskie (dystrybucja Auto-Gum)
Opony azjatyckie, bardzo atrakcyjne cenowo, jeśli szukasz taniej opony to propozycja dla Ciebie. Poniżej zdjęcie zimowej Snowrover 868.
5. Premiorri, Ukraina
Tania opona produkowana w Europie w zakładzie Rosava na Ukrainie. Wielu o producentów ma fabryki w Serbii, Bośni, więc nie widzę nic złego w oponach z Ukrainy, tym bardziej,że Ukraińcy teraz do nas przyjeżdzają do pracy.
Fot. VIA Magiorre Z Plus
6. Falken – Japonia
Opony warte Twojej uwagi z racji na bardzo dobry stosunek jakości do ceny, to cena medium ale czasami testy plasują ją w czołówce, a kosztuje mniej.
Fot. EUROWINTER HS01 FA
 
To oczywiście nie wszystkie propozycje, jeśli uważasz, że trzeba o innej marce napisać – daj znać w komentarzu.
Jeśli polecasz inne marki opon które warto kupić, wpisz w komentarzu swój wybór.

2 thoughts on “#25 Jakie opony zimowe kupić?”

Leave a Comment

Scroll to Top