Dlaczego sprzedaż opon letnich spada?

Dlaczego sprzedaż opon letnich spada?

Przed branżą sezon zimowy na który bardzo czekamy. Sprzedaż opon letnich mocno spadła, dzieje się to m.in za sprawą sprzedaży nowych samochodów, które czwarty rok z rzędu biją rekordy sprzedaży.

Co ciekawe ponad 70% rejestrowanych w Polsce samochodów jest zakupione przez firmy.
Do tego dochodzi spory import samochodów używanych. Taka sytuacja przesuwa typowy udział 40/60 sprzedaży na opony zimowe, pojawiają się też coraz częściej opony całoroczne.

Każdy szanujący się producent opon ma już takie opony w ofercie, możemy to też porównać do wzrostu popularności samochodów typu SUV/Crossover.

Jeden ze specjalistów w branży zażartował kiedyś odpowiadając na pytanie klienta o opony wielosezonowe- cyt. „na oponach wielosezonowych może Pan jeździć przez wiele sezonów”.

Chociaż technologia pozwala na wiele nie jest to produkt dla każdego.
Mamy zamontowane tego typu opony na jednym z samochodów i użytkownik nie jest zadowolony- zdecydowanie woli tradycyjny podział na letnie i zimowe.

Nowe marki opon

W każdym sezonie na rynku pojawia się kilka nowych marek, szczególnie w segmencie low budget głównie produkcji chińskiej. Tamtejsi producenci robią spore postępy jeśli chodzi o design i jakość, a cena jak sam wiesz jest ciągle dość istotna przy podejmowaniu decyzji o zakupie opon.

NP. oponę do popularnego Nissana Quashai w rozmiarze 215/60 r 17 kosztuje około 200 zł.
Ceny na serwisach poszybowały w górę już w zeszłym sezonie i 140 zł za ”przekładkę opon 16” na feldze aluminiowej nikogo już nie dziwi – koszty na serwisach rosną.
Wzrasta też cena za przechowalnię opon czy też hotel opon, często to koszt 150 zł i więcej w zależności od wartości opon.

Z innej beczki – PZPO (związek producentów i dystrybutorów opon) rozpoczął audyty i certyfikację serwisów, nasz serwis w Krakowie przy ul.Dekerta już przeszedł pozytywnie audyt i otrzymał taki certyfikat.
Zresztą jakość naszych usług została już potwierdzona wcześniej przez audyty jakościowe producentów.

Za chwilę będą już kolejki na serwisach, dlatego warto umówić się wcześniej na zakup i wymianę opon.

5 thoughts on “Dlaczego sprzedaż opon letnich spada?”

Leave a Comment

Scroll to Top