Podsumowanie roku 2022

Dziś Sylwester. Pora więc na podsumowanie roku.

Zobaczmy co działo się na naszych socialach i blogu?


Pracuje w branży oponiarskiej już 22 lata. Ostatni rok, to czas intensywnej pracy zawodowej oraz realizacji pasji do dzielenia się zdobytą wiedzą i przemyśleniami na tematy motoryzacyjne.

Stąd też coraz częściej pojawiam się na różnych kanałach informacyjno-rozrywkowych. A nawet byłem zaproszony do radia w roli eksperta – fajnie co?

No, to teraz krótkie podsumowanie i trochę statystyk za 2022:

Blog MilionOpon.pl (od tego zaczęliśmy) – rok 2022 to 23 artykuły, największą popularnością czytelników cieszył się wpis – Jaki samochód dla rodziny możesz kupić za 40 tyś zł. (teraz te samochody mocno podrożały)- tutaj macie link https://milionopon.pl/2021/07/rodzinny-samochod-za-40-tys-zl/

Co ciekawe już 73% osób przegląda naszą stronę na telefonach, miesięcznie jest średnio ponad 300 czytających. Pamiętam gdy na kilku prowadzonych stronach, prawie 80% przeglądających korzystało z desktopa lub komputera przenośnego.

Facebook- fanpage – to prawie 400 postów, które dotarły do aż 80 tyś osób, coraz więcej internautów obserwuje nasz kanał-super (mówią, ze to teraz medium dla starszaków) https://www.facebook.com/milionopon

Facebook – grupa dla wulkanizatorów to już ponad 600 aktywnych członków, opublikowano 221 postów. https://www.facebook.com/groups/milionopon

Instagram – zasięg to prawie 13 tyś. osób (widać, że zagląda tam młodszy internauta, ale spędza trochę mniej czasu niż na FB).https://www.instagram.com/milion_opon_blog/

YouTube – to druga po Google największa wyszukiwarka na świecie. Nasz kanał wygenerował prawie 50 tyś wyświetleń. https://www.youtube.com/channel/UCcwJeav7e7KCnC2qC91CECA

Podczas pracy na tym kanale zrozumieliśmy, że praca Youtubera nie jest łatwa.

Aby nagrywać filmy trzeba mieć pomysł i się do tego mocno przygotować. Warto było spędzić sporo naszego czasu, kręcąc kolejne sceny.

Niestety nie zawsze ujęcia wychodzą tak jak sobie wymarzyliśmy, czasem zawodził nas również sprzęt. Ta praca nam się bardzo podoba.

Samochody do testów mamy zaledwie na kilka chwil. Staramy się wtedy wykonać gruntowną jazdę i przyjrzeć się walorom użytkowym ich w codziennej eksploatacji.

Muszę jednak powiedzieć, że udało się kilkanaście egzemplarzy dokładnie prześwietlić. Nie wszystko opublikowaliśmy, ale te osoby które na bieżąco o śledzą nasze profile, widziały co się działo w trakcie tego roku.

Było intensywnie.

W sumie wspomnę tutaj o kilku z nich Nissan Quashai, Mazda 3, Renault Kadjar, BMW 1, BMW M2, Mini Countryman JCW, Subaru Forester czy Audi S5 i wiele innych.

Jako, że nadszedł czas na elektryki na tapecie był też typowy EV – VW ID4.

Gdy przypatrzymy się historii, to najdroższy i najmocniejszy samochód którym jechaliśmy to Bugatti Veyron o mocy 1001 KM.

Razem z Michałem pokonaliśmy w tym roku ponad 80 tyś km za kierownicą wielu samochodów. Czasem mieliśmy zaledwie godzinkę na nakręcenie czegokolwiek. Zdarzał się też test długodystansowy.

Jako, że kanał pierwotnie był o tematyce oponiarskiej, zawsze przyglądamy się pracy opon, zwracamy uwagę na ich zużycie i osiągi.

Szczególnie, że kilka z testowanych egzemplarzy było wyposażone w opony całoroczne.

Ten segment opon rozwija się dosyć mocno w ostatnich latach, ale warto pamiętać, że to rozwiązanie kompromisowe. Nie zastępuje opon letnich i zimowych.

Często zaglądamy też pod wykładzinę bagażnika, a naszym oczom ukazuje się zestaw naprawczy.

Jak się okazuje w jednej z wypożyczalni poinformowano nas, że na 20 interwencji dotyczących kapcia w ostatnich miesiącach, nikt z kierowców nie poradził sobie z obsługą takiego zestawu.

Ups, znów się rozgadałem, wracamy zatem do naszej listy.

Radio – występowałem kilka razy jako ekspert od opon w internetowym radio- Motoradio24.pl – https://motoradio24.pl/

Tutaj składam wielkie podziękowanie redaktorowi Markowi (życzę powrotu do zdrowia) oraz Mirkowi z którym kilka ostatnich audycji zrobiliśmy razem. Dziękuje też Andrzejowi, dzięki któremu tam się w ogóle znalazłem.

Artykuły w prasie – tradycyjnie, chociaż w obecnych czasach większa część informacji publikowana jest w internecie to jednak czasopisma jeszcze istnieją.

W tym roku takich artykułów opublikowanych m.in. w Przeglądzie Oponiarskim czy magazynie Plejady od Subaru Import Polska było ponad 10. (tutaj link do wydania nr 103 strona 50-51 https://plejady.subaru.pl/wydania-archiwalne/2018-2022

Chociaż muszę przyznać, że po papierową wersję wielu z czasopism trzeba się spieszyć. Dlaczego? Coraz więcej wydawców publikuje w modelu subskrypcyjnym online.
Chociażby Auto Świat wypuścił właśnie ostatni drukowany numer – może warto go mieć?

And last but not least – platforma Linkedin
To miejsce jest dla nas równie ważne, styka się tutaj bowiem świat biznesu z naszą codzienną pracą.

Podsumowanie i życzenia

Zebrane w tym roku doświadczenia pozwalają nam na dalszą pracę nad rozwojem kanału.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, cenne uwagi i ciepłe słowa. Pozwalają nam one z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Przyszły rok będzie dla nas kolejnym rokiem ciężkiej pracy, ale takiej dającej sporo satysfakcji.

A jeśli jeszcze przy okazji komuś się spodoba nasza kolejna publikacja, to doda nam to jeszcze większego poweru i pozwala na kolejne realizacje i projekty.

Życzymy Wam dużo zdrowia i szczęścia w Nowym Roku! 🥳🎉

Tymczasem moi drodzy, do siego roku.

Leave a Comment

Scroll to Top