Wymieniłeś opony, masz źle wyważone koła, zobacz co robić?

💚Wymiana opon Wiosna 2021.


Dziś oferta od znanego dystrybutora sprzętu dla wulkanizacji, WIMAD Sp.j. oraz pożądanego przez serwisantów Huntera-wyważarki do opon z testem drogowym.

Z pewnością nie jedna osoba z nas miała problem z wibracjami podczas jazdy.

Wyniki badania koła przez tą maszynę, respektują nawet producenci opon, to znaczy , że jest naprawdę w porządku.

Nie każdy serwis posiada taka maszynę, jest to jedna z najdroższych wyważarek na rynku. Zatem jeśli masz wibracje podczas jazdy, warto poszukać.

Czy można chcieć czegoś więcej od wyważarki do kół❓


Przyjrzyjmy się bliżej wyważarce HUNTER Road Force® Elite

Wyposażona jest w rolkę do przeprowadzania testu drogowego👍. Dzięki temu stanowi kompletny system do pomiaru wibracji koła. W trakcie testu koło poddawane jest oddziaływaniom rolki z naciskiem 5560 N, podobnym do rzeczywistych, panujących podczas jazdy samochodem.


Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich nierównomierności w elastyczności opony na jej obwodzie (wad fabrycznych), nierówności powierzchni opony (np. powstałych wskutek hamowania). Test drogowy przeprowadzany jest równocześnie z tradycyjnym wyważaniem.

Kluczową nowością jest laserowy pomiar koła Vision System zamiast ramion Dataset. Jest to układ dwóch laserów zsynchronizowanych z kamerami – ustawionych względem siebie pod kątem prostym – i wysyłających po dwa rzędy punktów skupionego światła (rozdzielanego na szeregi punktów przez optyczny element dyfrakcyjny – DOE). System ten wykonuje trójwymiarowy obraz koła.

Jeśli po wymianie i wyważeniu opon masz dalej problemy?

Sugerujemy poszukać kogoś kto posiada takie urządzenie i będzie w stanie nam pomóc.

Może się też okazać, że opona lub felga nie będzie się nadawać do dalszego użytku.

Szerokiej drogi!

Leave a Comment

Scroll to Top