Kiedy najlepiej wymienić opony na zimowe

Wiele osób zastanawia się kiedy wymienić opony na zimowe?

Najlepszy moment to ten, w którym temperatura w ciągu doby spada poniżej 7 stopni C. Chociaż już poniżej 10 stopni na termometrze możesz spotkać kłopot z przyczepnością podczas opadów deszczu.https://www.youtube.com/shorts/iTAP0MK_-9I

Najczęściej szukamy opon zimowych w rozmiarach 205/55r16 czy 195/65 r15. Tych samochodów używanych, jest na rynku najwięcej.

Jednak ciągle rośnie zapotrzebowanie na opony o większych średnicach osadzenia. Często w nowych samochodach pojawiają się 17, 18, a nawet 19 czy ponad 20 calowe felgi do dużych SUV’ów. Sprzedaż samochodów w tym segmencie rośnie najszybciej.

Zazwyczaj kupujemy je wtedy w salonie wrzucając ich koszt w raty leasingu lub wynajmujemy pojazd razem z taką usługą w pakiecie na 36 miesięcy

Gdzie najlepiej kupić opony?

Rynek polski cechuje się sporym udziałem sprzedaży opon w internecie. Aczkolwiek i tak musisz pojechać i zamontować ogumienie w profesjonalnym warsztacie. Dlatego Twój wulkanizator ucieszy się , jeśli powierzysz mu wybór własciwych opon do Twojego samochodu.

Możesz je kupić na popularnych sklepach z oponami oraz w marketplace’ach.

Zdecydowanie warto przemyśleć decyzję jeśli myślisz o zakupie opon używanych. Mogą być uszkodzone, mogą być niewłaściwie zużyte i po prostu stare.

Często Twój samochód wyposażony jest w opony zimowe 17 czy 18 cali. Wtedy koszt takich opon jest wyższy niż w przypadku standardowych 16 cali.

Jakie opony zimowe wybrać?

Zalecam zawsze zakup najlepszych możliwych opon przy Twoim budżecie. Nie warto kusić się na tanie produkty z Chin, gdyż w tych przypadkach możesz mieć kłopot np. z droga hamowania na mokrej nawierzchni. Takie warunki oprócz śniegu w okresie jesienno-zimowym będziemy spotykać na drogach najczęściej.

Rozmiary opon które zdobywają popularność to m.in opony zimowe 205/60R16 , 17-calowe 225/55R17, 205/50 r17, 225/45 r17, 225/45 r18- na tym rozmiarze jeździ np. nowa Skoda Octavia.
Do samochodów miejskich często wybierzesz opony zimowe w rozmiarach 185/65 r15 czy 195/55r16

Zazwyczaj kupując renowamowane produkty marek premium możesz liczyć na dobre osiągi w każdych warunkach.

Im niższa cena za komplet opon zimowych , tym bardziej będziesz musiał iść na kompromis. Będą opony ze średniej półki, wybitnie zachowujące się na kopnym śniegu, ale już na mokrej nawierzchni poradzą sobie gorzej.

Dlaczego tak się dzieje? Bo komponenty użyte do produkcji tych opon i zawarta w nich technologia jest na niższym, ale ciągle bezpiecznym poziomie.

Wybierając opony premium, w ekstremalnych warunkach nie musisz martwić się o ich zachowanie. Często cena też jest do przełknięcia, więc na pewno warto rozważyć dołożenie kilkudziesięciu złotych.

Ciekawe oferty znajdziesz m.in w sklepie https://www.sklepopon.com/szukaj-opony?sezon=zimowe&rozmiar=215/55R17&producent=Yokohama

Leave a Comment

Scroll to Top