Czy oglądałeś już wszystkie filmy z udziałem opon i samochodów?


Czy oglądałeś już wszystkie filmy z udziałem opon i samochodów?

Pewnie nie. To już drugi miesiąc przymusowego pobytu w domach. W tym czasie już chyba każdy nadrobił zaległości związane z kinem ale czy na pewno nie zapomnieliście o filmach gdzie jedną z głównych ról gra opona no i oczywiście samochody? No właśnie, jest kilka pozycji obowiązkowych dla osób w żyłach których płynie benzyna zamiast krwi. Pościgi pisk opon i niesamowite emocje, ryk silników to podstawa dla prawdziwego entuzjasty.

Dziś rano tzn. 1 maja 2020 jakby ktoś zapomniał to był zawsze wyczekiwany długi weekend majowy, to też piaty tydzień epidemii COVID-19 i ograniczeń związanych z tą swoistego rodzaju wojną.
Wypróbowałem w końcu Netflix’a  i obejrzałem jeden z nich, jego  tytuł to: DIRT, jest tam kilka marek opon ale każdy musi zdać sobie sprawę, że nawet gdy nie grają pierwszoplanowej roli, to właśnie dzięki nim mamy mobilność i są niezbędne do podróżowania po świecie.

Spróbuje wymienić obejrzane filmy w przypadkowej kolejności a tak naprawdę od moich najbardziej ulubionych.
!Uwaga! audycje zawierają lokowanie produktów ale i tak zobaczycie brandy ogumienia  oglądając te filmy. Producenci opon nie szczędzą swoich wysiłków i kasy, bo gdzie lepiej można reklamować swoje produkty niż tam. Pamiętam jak podczas pobytu na Sri-lance przewodnik cały czas pokazując nam kraj, opowiadał o natural rubber, kokosach i innych atrakcjach tej wyspy. Tak swoją drogą codzienna jazda po tamtejszych traktach byłaby niezłym pomysłem na film o samochodach, tuk-tukach i oponach jednocześnie. Jazda  na czołowe zderzenie i wymuszania to standard. Oczywiście obejrzałem opony naszego pojazdu przed  podróżą. Teraz za takim wyjazdem tęsknię- cóż , każdemu z nas się tęsni. Z racji na bliskość Bollywood do tej wyspy raczej nie wchodzi w grę nak®ecenie takiego filmu ale kto wie, może tańczące samochody a’la Gymkana i Ken Block, albo tuk-tuk racing? Poczekamy – zobaczymy.

Wracając do tytułów, oto ich lista, to nie wszystkie, zachęcam do obejrzenia:

1.      Szybcy i wściekli

2.      Need for speed

3.      Taxi- BFGoodrich

4.      Wyścig

5.      Le mans 66 – Goodyear- rywalizacja Forda i Ferrari

6.      Transporter

7.      60 sekund

8.      Transporter

9.      Auta

10.  Transformers

11.  Dirt – General Tire, BFGoodrich, Maxxis

12.  Rubber – Mordercza opona – horror-komedia

13.  Bullit z 1968 r.

14.  Mistrz kierownicy ucieka z 1977r.

15.  Nascar

16.  Madmax

Leave a Comment

Scroll to Top