# 48 Rynek nowych samochodów odrabia straty.

Rynek nowych samochodów odrabia straty.
Nie pamiętam kiedy ostatni raz rynek na którym dynamika roku 2020 jest ujemna, cieszył się tak z odbicia od dna jak w czasach pandemii. Sytuacja w rejestracji nowych pojazdów osobowych o dostawczych przedstawia się następująco: 2020r. czerwiec -19,8%;  styczeń-czerwiec -34,8% 😪.
Rynek rejestracji uzywanych sprowadzonych z zagranicy nie ma się lepiej, na liczniku minus 24,9% vs 2019.

Chociaż nasza branża ciągle próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, to wszystkie działania wskazują na skuteczność tych starań.
Zgonie z obecnym trendem ale też i koniecznością, pojawiła się możliwość zakupu  pojazdów poprzez kanał on line. Potrwa jeszcze jakiś czas, zmiana przyzwyczajeń klientów indywidualnych i przekonania ich do tej formy zakupu. Odbiorca flotowy, od dawna kupował samochody bez ich osobistego wybierania i oglądania w salonie.
Pamiętam, że kilka moich ostatnich samochodów służbowych zostało zamówionych poprzez e-mail, chociaż osobiście lubię udać się do salonu. Obostrzenia związane z naszym bezpieczeństwem pozwalają na to aby tak zrobić też dziś.
Co nas zatem zatrzymuje? Niepewność jutra? Nikt przecież nie zagwarantuje pracy, bezpieczeństwa.
Z ostatniej chwili………………👇
Tesla – klienci w Polsce mogą już wybierać i zamawiać Model 3, Model S i Model X. Najtańsza nad Wisłą jest Tesla Model 3 z ceną zaczynającą się od 195 490 zł.
To nie jedyne samochody elektryczne ale ważne na rynku.
Wnioski o dopłaty powoli spływają, ambicje rządu są większe niż ilośc złozonych wniosków o dofinansowanie elektryka.
Ale nie ma co roztaczać czarnych myśli. Chociaż na trasie mojego życia zawodowego w związku z Covid-19 pojawiła się przeszkoda, muszę poszukać nowej pracy?
Więc gdybyś coś słyszał, daj info!

Leave a Comment

Scroll to Top