Sumitomo- czy te opony są godne Twojego zaufania?

Witam, dziś mamy 26 sierpnia 2019.
Postaram się odpowiedzieć na pytania o opony Sumitomo – czy te opony są godne Twojego zaufania? Wiem ,że jesteście ciekawi opinii, zatem do dzieła.
Test opon letnich Sumitomo (Falken)
Opony letnie o średnicy 16 cali i rozmiarze i indeksach 205/55 R16 91 V pokonały już 15 tyś km, ich zużycie na przedniej osi jest w granicach 6.0 6.5 mm, nowa opona ma 7 mm zatem przebieg tej opony do zużycia wygląda obiecująco.
Aby mieć pełen obraz zachowania się opon w warunkach rzeczywistych, zamontowaliśmy te opony również do samochodu Peugeot 301 1.6 D w popularnym rozmiarze 185/65 R 15.
Subiektywne doznania podczas jazdy sugerują, że te pierwsze opony z Forda Focusa, zachowują ciągle takie same właściwości jak opona nowa, są bezpieczne na suchej i na mokrej nawierzchni,  no chyba, że pojedziesz  za szybko i wtedy zadziałają nieubłagane prawa fizyki.
Mam ochotę założyć opony tej marki również na zimę, codziennie w drodze do domu pokonuję sporą część z niej pod górę i często nawierzchnia jest zaśnieżona – będzie zatem okazja sprawdzić je w trudnych warunkach zimowych.
Sumitomo WT200
Teraz trochę o samej oponie Sumitomo WT200.
To sprawdzony bieżnik, w sprzedaży juz kolejny sezon zimowy, zresztą to tak naprawdę opona Falken skopiowana (jak to często robią koncerny) do tańszej marki koncernu, z segmentu budżetowego, w tym przypadku to właśnie marka Sumitomo.
Czym się charakteryzuje?
To nowoczesna opona zimowa, odpowiednia na: głęboki śnieg w górach, oblodzone drogi lokalne oraz  zaśnieżoną autostradę.
Szeroki zakres zastosowań w warunkach zimowych bez kompromisów w jakości.
•  Elastyczność mieszanki zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni.
•  Bardzo dobra wydajność na śniegu oraz oblodzonych drogach.
•  Bardzo gęste trójwymiarowe lamele.
•  Mieszanka bieżnika o wysokiej zawartości krzemionki i nowego polimeru.
Na potwierdzenie tego, że mamy do czynienia ze światową czołówką w produkcji opon, dodaję że, Sumitomo – to piąty co do wielkości obrotów producent opon na świecie, posiadający stuletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Szacunek.

Przed „zimą” kolejna relacja.

3 thoughts on “Sumitomo- czy te opony są godne Twojego zaufania?”

  1. W Car-But Lublin Dolna Panny Marii 53 taka usługa + test drogowy Huner to kwota zbliżająca się do 300 zł. Nie stosujemy podziału na marki bo zawsze ma być wykonane najlepiej jak można a jedynie podział wymiarowy opon / runflat / TPMS / felgi stalowe czy aluminiowe

Leave a Comment

Scroll to Top